Září 2017

Náhoda? Nemyslím si.

25. září 2017 v 15:47 | yuu.
Po sto letech přidávám smysluplný článek, ve kterém bych ráda udělala summa summarum svého dosavadního života. V dalším bych se ráda věnovala otázce, co znamená být 10/10. Hurá, jdeme na to.

Tak momentálně sedím naproti bílé zdi, jelikož mám svůj IKEA bílý stůl natočený čelem k ní. Sedím na své IKEA černé židli, kterou jsem si sestavila sama a teď mi pohled sklouznul na moje IKEA bílé svícny, ve kterých mám propisky a tužky. A to jsem se ještě nezmínila o tom, že po mé pravici se jsou zavěšený IKEA bílé záclony, ve kterých jsem včera zavraždila mouchu, která mě iritovala na stupnici od 1-10 bodem 11.
Tím chci říct, že jsem byla za poslední měsíc poprvé ve svém v životě v Ikeii, kterou z hloubi duše nenávidím, jelikož jsem v ní strávila asi 4 hodiny a propadala tam naprostému zoufalství, že to všechno je NEKONEČNÉ. Každopádně jsem se pasovala na nejyntelygentnějšího člověka na planetě a rozhodla se (vlastně jsem neměla jinou možnost) jít na privát - do sdíleného pokoje. Moji spolubydlící mi už na začátku prohlídky řekli, že zde nebudu mít NIC! A to taky byla pravda.
Takže Lucie se přestěhovala do Prahy s jedním kufrem a batohem. A zbytek nábytku byl koupen v IKEA FUCKING STORE, která není vůbec AWESOME, jak VŠICHNI říkají. Body plus za to, že myslí i na naprosté socky jako jsem já, a můj nejdražší kus nábytku stál 2,3k (MŮJ BÍLÝ IKEA STŮL.! :---))

Když jsme byli se spolužáky na polívce ve STROPCAFÉ, tak jsem prohlásila, že jsem nikdy nebyla v Ikeii. Tak jsem získala jejich pozornost už druhý den. A kam to vlastně chodím na školu?
No, moje rozhodování ohledně vysoké školy bylo naprosto RETARDOVANÝ. Podala jsem si asi osm přihlášek - 4 do UK, 4 v ČR. Byla jsem přijata na 7/8 (na VŠE mě nepřijali, jelikož jsem nezvládla oborový test a měla 187/140 :D načež mi navrhli, za moje výsledky z angličtiny, studijní program v angličtině nějakého managementu a cojávímcotobylo). Takže můj první impuls byl: Vybírám si South Wales Uni, fashion promotion, čau Česko, not gonna c u again. Načež následovala reakce a la: Ale možná bych chtěla studovat na Masárně... A aby mi nehrabalo ještě víc, tak jsem si řekla: Nic, UPOL bude nejlepší!
Takže postupem času jsem dropla všechny univerzity ve Velké Británii, kromě Cardiffu (SWU), potom mi vypadla Ostrava, potom Brno (obě dvě školy měly ve stejný den zápis) a nakonec mi zůstala Olomouc a Cardiff. Když nad tím tak přemýšlím, tak bych asi skončila v Cardiffu, pokud by nebyly komplikace s půjčkou, ale asi to bylo znamení! No, a vlastně kvůli těm komplikacím jsem dropla ten Cardiff.
Zbývá Olomouc (a do teď nevyzvednutý ISIC :DDD), kde jsem poslala žádost o ISIC, našla ubytování a byla ready na zápis. Ale to bych nemohla být já a zjednodušit si tak život, že? Podala jsem si přihlášku do druhého kola do Prahy na obor grafický design, na který jsem se nakonec nedostala, místo toho mi bylo nabídnuto místo na produktovém designu, o kterém jsem si myslela, že na něj (hahahaha!!!!) nemám a tak jsem radši zkusila grafiku. A tak od 4.9.2017 chodím každý den od 9 ráno do super školy, nelze říct, že chodím včas, pořád zaspávám, ale to se poddá.

TÍM CHCI ŘÍCT, ŽE JSEM NAKONEC SKONČILA V PRAZE NA VOŠCE. A jsem pravděpodobně jeden z těch šťastných vysokoškolských (voškovských?) studentů. Nebo alespoň studentem, který ví, že si zvolil dobře a je šťastný za to, že nemusí umírat na přednáškách, místo toho tři hodiny kreslí uhlem a poslouchá přednášky předních českých designérů.
Kam se hrabou filozofický fakulty!
A ano, budu v tom pokračovat další tři roky, sic budu DiS., ale to nezmění nic na tom, že po třech letech hodlám opustit už DOOPRAVDY Česko a vydat se do Cardiffu za cílem se zlepších v designu.

Jinak piju mátový čaj z IKEA bílého hrníčku. :DDDD a mám rýmu jako, neznám vaše česká přirovnání, ale řekla bych.. prase?!

The Lumineers-Sleep on the floor

17. září 2017 v 14:45 | yuu.

Protože když jsme byli spolu, tak jsme měli náš vlastní svět?